קידום אתרים לעסק

מיתוג באינטרנט לעסקים

כיום לכולם זה כבר ברור – מיתוג לקידום עסקים באינטרנט הוא דבר הכרחי לכל עסק. בסוף העשור הראשון של האלף השלישי ברור כי האינטרנט הינו מרכז הידע הראשי של העולם וברור כי התאוצה בה הוא נמצא אינה עומדת להיחלש. מנועי חיפוש, רשתות חברתיות, אתרי חדשות, ואתרי תוכן שונים, תופסים מקום גדול בחיי היומיום של כל אחד מאתנו, מקום זה רק הולך וגדל. אותה האינפורמציה אותה קלטנו ועיבדנו ממדיומים תקשורתיים שונים, מתרכזת לנו בנקודה אחת ומתוזמנת לפי רצוננו האינדיבידואלי.

מיתוג באינטרנט מוכיח כבר זמן רב את יעילותו ואת יתרונותיו על פני אופציות מתחרות כגון: פרסום בעיתון, בטלוויזיה, ברדיו, ובשלטי חוצות. היתרון הגדול של מיתוג באינטרנט הינו היכולת לחשיפה ספציפית ואיכותית יותר מזו של שאר המדיומים התקשורתיים. על אף עובדה זו השימוש שנעשה היום ברשת בצורת מסעות הפרסום והמיתוג האינטרנטי של מוצרים וחברות שונות אינו מוכוון, ומוגדר בצורה לא נכונה, דבר אשר פוגע באיכות תהליך המיתוג ובעיקר מייקר אותו.

מיתוג הינו הכניסה הברורה ביותר של מוצר, למספר "צינורות תקשורתיים" המוצעים ברשת. האדם הסביר מזהה מותג ברגע בו הוא נתקל בו במספר תצורות שונות. דוגמא למיתוג הגיוני מחוץ לאינטרנט הינה המצב בו אדם נתקל בפרסומת באותו הזמן, ברדיו, בטלוויזיה, בעיתון ובשלטי החוצות בזמן נסיעתו בכבישי הארץ. כאשר האדם הממוצע מבחין בייצוג הרחב של אותו המוצר ברור לו כי מדובר במותג קיים, את חוזקו יעמיד הזמן במבחן.

קידום אתרים לעסק

מיתוג עסקים באינטרנט – הדרך היעילה

ברור כי אין ביכולתה של כל חברה לממן יציאה לקמפיין תקשורתי מהסוג הנ"ל. שימוש בצורות הפרסום המקובלות אינו דבר פסול, אך עם זאת השינוי בצרכים של האדם ה"חדש" מחייבת גם אותנו להתחדש בצורה היעילה ביותר. מיתוג באינטרנט אינו שונה ביסודו מכל מיתוג אשר נעשה ע"י משרד פרסום כזה או אחר. בדומה למסע פרסום של משרדי הפרסום הגדולים בישראל, אנו ב-Yam-Net מאמינים כי המיתוג חייב להיעשות בכמה מוקדים שונים באינטרנט באותה העט.

עם המצאות המוצר בכמה מוקדים, תוך מתיחת קו ברור לאופיו, לקהל היעד ולמטרותיו, מתקיים לו המיתוג התודעתי בחברה אליה מוכוון הפרסום. מיתוג באינטרנט הוא תהליך ארוך אשר צריך להיעשות בצורה אסטרטגית, לכן האנשים הנוגעים בדבר חייבים לראות את התמונה הרחבה, תוך שימוש נכון באמצעי הפרסום והחשיפה הקיימים באינטרנט, ולשם כך בדיוק הוקמה חברת Yam-Net

איפה מתרחש תהליך מיתוג עסקי באינטרנט?

תהליך של מיתוג באינטרנט מתקיים בסביבות הגלישה הרלבנטיות לכל פרוייקט. ראשית ברור כי האתר של המותג יעבור קידום במנועי חיפוש (כשבראשם גוגל), תחת מילות המפתח הרלוונטית. אופטימיזציה מול מנועי החיפוש הינה הכלי הבסיסי ביותר בכל שימוש שיווקי באינטרנט. בנוסף חשוב לבחון מי הם הלקוחות הפוטנציאליים למוצר, ומהי תרבות הגלישה שלהם. שימוש ברשתות חברתיות הינו גם צעד שרצוי להיעשות על-ידי המפרסם, מתוך יכולותיה של הרשת החברתית בפילוח החברה,ובמיקוד לקבוצות עניין שונות. מיתוג באינטרנט צריך להציג אחידות ושונות באותו הזמן. האחידות חייבת להיעשות בתיאור המוצר, הן ברמת ייעודו, והן ברמה הויזואלית שלו (לוגו לדוגמא).

השונות שחייבת להתקיים בצורה בה מוצג המוצר, לפי המקום בו הוא מוצג. מודעת פרסום ברשת החברתית חייבת להיות שונה מזו המופיעה במנוע החיפוש, בכל אחד מן האתרים מתנהל הגולש בצורה שונה. מיתוג אינטרנטי נכון הינו שימוש באופציות האינסופיות הנמצאות באינטרנט, בצורה יעילה אשר תיצור ריאקציה טובה במפגש בין המוצר לגולש. מיתוג באינטרנט מתקיים ביישום מקצועי של מפגש זה, אשר מוביל להכרה ולעלייה משמעותית בחשיפה נכונה ויעילה של המוצר, ובכך בשיפור ניכר במכירותיו.